- Armani Watch women's watch from the Mia collection.
- A quartz movement watch.
- The watch has crystals on the bezel.
- The dial features three spheres and crystal hour markers.
- A shiny silver stainless-steel case watch.
- A navy blue leather strap finished with a pin buckle clasp to ensure security on the wrist.
- 2-year manufacturer warranty.
| Warranty | 2 years |
| Dial Colour | Blue |
| Usually For | Ladies |
| Case Colour | Shiny Silver |
| Case Width | 32mm |
| Case Thickness | 9mm |
| Case Shape | Round |
| Case Material | Stainless-steel |
| Band Colour | Navy Blue |
| Band Material | Leather |
| Band Width | 12mm |
| Clasp Type | Pin Buckle |
| Movement | Quartz |

+441908983500
WhatsApp
Sign-up to our newsletter