- Swiss-made quartz watch, built to Swiss quality.
- This watch from the Swatch collection features a pink sunray dial with silver hands and arabic numeral hour markers, and the "Swatch" logo at the 12 o'clock.
- Fitted with stainless-steel case and powered by a quartz movement.
- Pink silicone strap watch with buckle clasp.
- Medium-size dial.
- An easy battery-replacement option.
- The pink and silver styling of this watch make for a bold piece, perfect for any occasion.
- Made to survive light splashes and rain, this watch is rated 30 metres water resistant.
- 2-year manufacturer warranty.
| Warranty | 2 years |
| Edition | Irony Medium |
| Model Name | Coco Ho |
| Usually For | Ladies |
| Water Resistancy | 30 Metres |
| Dial Colour | Pink |
| Case Colour | Silver |
| Case Width | 33mm |
| Case Thickness | 9mm |
| Case Shape | Round |
| Case Material | Stainless-steel |
| Case Back | Solid |
| Band Colour | Pink |
| Band Material | Silicone |
| Band Width | 19mm |
| Clasp Type | Buckle |
| Bezel | Fixed |
| Movement | Quartz |
| Crown | Pull/Push |

+441908983500
WhatsApp

























Sign-up to our newsletter