- A Swiss-made watch powered by a Quartz movement.
- A pearly blue dial Swatch Ladies watch.
- Acrylic glass provides better protection from scratches in your daily life.
- Displays date at the 6 o'clock position.
- The dial features three hands and hour markers.
- Blue plastic and resin case watch.
- Blue plastic and resin strap finished with a buckle clasp to ensure security on the wrist.
- 2-year manufacturer warranty.
| Warranty | 2 years |
| Edition | November Drops |
| Dial Colour | Blue |
| Date Feature | Date display at the 6 o'clock position |
| Usually For | Ladies |
| Glass | Acrylic Glass |
| Water Resistancy | 30 Metres |
| Case Colour | Blue |
| Case Width | 34mm |
| Case Thickness | 8.75mm |
| Case Shape | Round |
| Case Material | Plastic/Resin |
| Band Colour | Blue |
| Band Material | Plastic/Resin |
| Band Width | 17mm |
| Clasp Type | Buckle Clasp |
| Movement | Quartz |
| Weight | 66g |
| Style | Fashion |

+441908983500
WhatsApp

























Sign-up to our newsletter