- A Swiss-made watch powered by a Quartz movement.
- The dial features three hands and Arabic numeral hour markers.
- Displays date at the 3 o'clock position.
- Lilac plastic case watch.
- Lilac silicone strap watch.
- 2-year manufacturer warranty.
| Warranty | 2 years from WatchO |
| Edition | April Drops |
| Dial Colour | White |
| Usually For | Ladies |
| Case Colour | Lilac |
| Case Width | 38mm |
| Case Thickness | 8.75mm |
| Case Shape | Round |
| Case Material | Plastic |
| Band Colour | Lilac |
| Band Material | Silicone |
| Band Width | 18mm |
| Movement | Quartz |

+441908983500
WhatsApp

























Sign-up to our newsletter