- A Swiss-made watch powered by a Quartz movement.
- A blue dial Swatch Unisex watch.
- Premium acrylic glass provides better protection from scratches in your daily life.
- The dial features two hands.
- Blue plastic and resin case watch.
- Blue plastic and resin strap finished with a buckle clasp to ensure security on the wrist.
- 2-year manufacturer warranty.
| Warranty | 2 years |
| Edition | Peanuts |
| Dial Colour | Blue |
| Usually For | Unisex |
| Glass | Acrylic Glass |
| Water Resistancy | 30 Metres |
| Case Colour | Blue |
| Case Width | 41mm |
| Case Thickness | 9.85mm |
| Case Shape | Round |
| Case Material | Plastic/Resin |
| Band Colour | Blue |
| Band Material | Plastic/Resin |
| Band Width | 19mm |
| Clasp Type | Buckle Clasp |
| Movement | Quartz |
| Weight | 116g |
| Style | Fashion |

+441908983500
WhatsApp

























Sign-up to our newsletter